دسته‌ها
خبر

نايب رييس ژيمناستيك:هنوز اعلام نشده در بازي‌هاي اسلامي هستيم يا نه!

نايب رييس بانوان فدراسيون ژيمناستيك از حضور بانوان ايران در بازي‌هاي كشورهاي اسلامي كه سال آينده قرار است در ايران برگزار شود، اظهار بي‌اطلاعي و تاكيد كرد كه عدم اطلاع مسولان در اين زمينه نگران كننده است.

ژاله تقوايي در گفت وگو با ايسنا، اظهار كرد: بازي‌هاي كشورهاي اسلامي قرار است سال آينده در ايران برگزار شود، اما هنوز هيچ چيزي از سوي فدراسيون بانوان كشورهاي اسلامي به ما گفته نشده است كه اصلا قرار است در رشته‌ي ژيمناستيك در اين رقابت‌ها شركت كنيم يا نه؟

وي افزود: قرار است به زودي نشستي با مسوولان اين فدراسيون داشته باشيم و مساله‌ي حضور بانوان ژيمناستيك ايران را بررسي كنيم. در حالي كه يك سال به برگزاري بازي‌هاي كشورهاي اسلامي در ايران باقي است ما هيچ اطلاعي از حضور خود در اين رقابت‌ها نداريم در حالي كه بايد از هم اكنون تمرينات تيم‌هاي ملي ما براي حضور هرچه قويتر در اين رقابتها شروع مي‌شد.

نايب رييس بانوان فدراسيون ژيمناستيك با تاكيد بر اينكه عدم حضور بانوان ژيمناستيك ايران در بازي‌هاي كشورهاي اسلامي انگيزه‌هاي اين بخش را براي فعاليت بيشتر، ‌بسيار كمرنگ مي‌كند خاطر نشان كرد: بانوان ژيمناستيك ايران در چهار دوره‌ي پيشين بازيهاي كشورهاي اسلامي حضور داشته و بسيار هم خوب درخشيدند حضور در اين رقابت‌ها انگيزه‌ي خوبي بود تا بانوان ايران فعاليت كنند.

وي ادامه داد: به مناسبت دهه‌ي مبارك فجر مسابقات قهرماني كشور ژيمناستيك هنري برگزار مي‌شود. منتظر اعلام آمادگي ميزبانان هستيم تا مسابقاتي در سطح بالا را برگذار كنيم.

تقوايي هم‌چنين از شروع كار دوباره رشته‌ي باله در ايران خبر داد و گفت: به دليل اينكه بعد از انقلاب در قسمت باله كار كمتري شده بود، در اين رشته مشكل زيادي داريم. براي رفع اين مشكل با “كيشي پور”صحبت‌هايي شده تا مربيان درجه سه باله ايراني را در كلاسي 60 ساعت آموزش دهد. اين مربي سالهاي سال در اين رشته فعال و يكي از بهترينهاي ايران است.

وي يادآور شد: حركات باله يكي از حركاتي است كه حركات موزون دخترانه در ژيمناستيك بانوان را بهتر مي‌كند و لازم است كه بهتر ياد بگيريم.